+48 (61) 285 38 61

o grupie alima

To już 30 lat!

Tyle czasu minęło odkąd ALIMA rozpoczęła swoją działalność. Przez ten okres rozwinęliśmy się spektakularnie, stając się firmą unikalną w skali naszego kraju i świata, która oferuje produkty, technologię i rozwiązania na każdym etapie pozyskiwania i obróbki mleka.

Zaczęło się skromnie, od kilku pracowników, sprzedaży kazeiny, następnie schładzalników do mleka i stacji odbioru mleka oraz instalacji udojowych ale przede wszystkim historia ALIMY rozpoczęła się od wyraźnej wizji założyciela i prezesa Tadeusza Łuczaka. Firma w szybkim tempie zaczęła się rozwijać. Powstawały kolejne obiekty, działy i poszerzał się asortyment produktów. Z przedsiębiorstwa handlowego, ALIMA przekształciła się w pełnowymiarową firmę produkcyjno-handlowo-usługową.

Istotnym punktem w rozwoju Spółki było utworzenie Działu Technologii i Techniki Spożywczej, zaopatrującego mleczarnie i przemysł spożywczy w urządzenia membranowe.

Drugim niezwykle ważnym kierunkiem działalności stała się produkcja i sprzedaż wozów paszowych, rozrzutników, przyczep i ścielarek w ramach wyodrębnionego Działu Maszyn Rolniczych. W tym czasie, nadal rozwijał się Dział Obsługi Rolnictwa, zaopatrując farmy mleczne w hale, instalacje i roboty udojowe, oraz schładzalniki do mleka.

W 2005 roku ze struktur ALIMY, została wydzielona nowa niezależna spółka – Alima Pack Systemy Pakowania, zajmująca się sprzedażą i inżynieringiem dotyczącym kompletnych linii pakujących i paletyzujących.

Ze względu na bardzo duże zapotrzebowanie na sprzęt dla fam mlecznych w najbardziej mleczarskim regionie Polski, na Podlasiu, Zarząd postanowił otworzyć w 2012 r. w Podgórzu pod Łomżą Centrum Obsługi Rolnictwa (COR), zaopatrujące farmerów z tych okolic w maszyny rolnicze, schładzalniki, instalacje udojowe. COR zabezpiecza również serwis tych urządzeń oraz zajmuje się obsługą posprzedażową.

Grupę ALIMA uzupełniają dwie nowoczesne proszkownie serwatki, zlokalizowane w miejscowościach Góra oraz Złotów. W 2018 roku została utworzona marka ALIMA WHEY POWDER promująca serwatkę ALIMAY na rynkach całego świata.

Produkty ALIMY są obecne nie tylko na rynku krajowym czy europejskim, ale również w Azji czy Ameryce Południowej. Aktualnie nasze produkty można znaleźć na 5 kontynentach w 35 krajach.